Xabaringiz bor, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi tashabbusi bilan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi hamda Yoshlar ittifoqi hamkorlikda “Inson huquqlari va erkinliklari sohasida ta’lim va innovatsiyalar” milliy tanlovi tashkil etilgan edi.
Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazida 2024-yilning 1-iyunidan 1-noyabrigacha o‘tkazilgan tanlov g‘olib va sovrindorlarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovning “Inson huquqlari bo‘yicha eng yaxshi ilmiy maqola” nominatsiyasida Toshkent davlat yuridik universiteti Jinoiy odil sudlov fakulteti 3-kurs talabasi Sarvarbek Rasulov 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.

Как вы знаете, по инициативе Национального центра Республики Узбекистан по правам человека совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций, Министерством дошкольного и школьного образования, Агентством по делам молодежи и Союза молодежи организован национальный конкурс «Образование и инновации в сфере прав и свобод человека».
Церемония награждения победителей и призеров конкурса, проходившего с 1 июня по 1 ноября 2024 года, прошла в Национальном центре Республики Узбекистан по правам человека.
Студент 3-го курса факультета уголовного правосудия Ташкентского государственного юридического университета Сарварбек Расулов занял 3-е место в номинации «Лучшая научная статья по правам человека».