Shavkat Mirziyoev «Vatandoshlar» jamg'armasini tashkil etish va 30 iyulni O'zbekistonda «Xalqlar do'stligi kuni» deb belgilashni taklif qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 29-dekabr kuni Oliy Majlisga yo‘llagan Murojaatnomasida “Vatandoshlar” jamg‘armasini tuzishni taklif qildi. Tashkilot “dunyoning ko‘plab mamlakatlaridagi vatandoshlarimizni qo‘llab-quvvatlash va ular bilan aloqalarimizni yanada mustahkamlash”ga xizmat qiladi.
Davlat rahbari O‘zbekistonda millatlararo totuvlik va bag‘rikenglik muhitini mustahkamlashga qaratilgan ishlarni sifat jihatdan yangi bosqichga olib chiqilishini ham ma’lum qildi.
“Barchangizga ma’lumki, BMT Bosh Assambleyasining rezolyutsiyasi bilan har yili 30-iyul Xalqaro do‘stlik kuni sifatida keng nishonlanadi. Shu bois, ushbu sanani O‘zbekistonda ‘Xalqlar do‘stligi kuni’ deb belgilashni taklif etaman”, — dedi Shavkat Mirziyoyev.

Пять млн аккаунтов детей и подростков удалены в Австралии Почти 5 миллионов аккаунтов детей и подростков бы… 16.01.2026 320 Просмотров Поделиться:
Определены приоритеты по обновлению деятельности Министерства иностранных д… 15 января под председательством Президента Шавката Мирз… 16.01.2026 370 Просмотров Поделиться:
Определены приоритеты по обновлению деятельности Министерства иностранных д… 15 января под председательством Президента Шавкат… 16.01.2026 380 Просмотров Поделиться:
Сегодня в Узбекистане началась перепись населения и сельского хозяйства 15 января 2026 года в 00:00 часов в Узбекистане о… 15.01.2026 369 Просмотров Поделиться: