«Demokratlashtirish va inson huquqlari» jurnalining 3-soni nashrdan chiqdi. U O'zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 28 yilligiga bag'ishlangan
Jurnalning o'zbek, rus va ingliz tilidagi sahifalaridan yaqinda qabul qilingan va xalqimiz hayotida muhim ahamiyatga ega bo'lgan ayrim me'yoriy hujjatlar, shuningdek, O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi a'zolari A.Saidov, T.Abdusattorov, F.Eshmatova, «Yuksalish» umummilliy harakati raisi A.Burxanov, xalqaro ekspertlar A.Suleyman, M.Butt, R.Myullerson va boshqalarning dolzarb mavzudagi maqolalari o'rin olgan.
Jurnal mundarijasi bilan quyidagi havola orqali tanishishingiz mumkin. (Jurnalning rus va ingliz tilidagi mundarijalari bilan tanishish uchun saytning tegishli sahifalarini oching).

Вышел новый номер журнала
Выпуск №3 журнала «Демократизации и прав человека», посвящен 28-летию независимости Республики Узбекистан.
В нем опубликованы нормативные и важные документы на узбекском, русском и английском языках для жизни нашего народа, а также статьи членов Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан А. Саидова, Т. Абдусатторова, Ф. Эшматовой, председателя Национального движения «Юксалиш» А. Бурханова, международных экспертов А. Сулейман, М. Бутт, Р. Мюллерсон и других.
Вы можете найти содержание журнала, перейдя по ссылке. (Откройте соответствующие страницы сайта с содержанием журнала на русском и английском языках).