Avstraliyada besh million nafar bolalar va o'smirlarning akkaunti o'chirild… 16 yoshgacha bo'lganlar uchun ijtimoiy tarmoqlarn… 16.01.2026 318 Ko'rishlar :
Tashqi ishlar vazirligi va xorijdagi diplomatik vakolatxonalar faoliyatini … Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 15 yanvar kuni … 16.01.2026 370 Ko'rishlar :
O‘zbekiston korrupsiyaga qarshi nima qilmoqchi? Yangi choralar tasdiqlandi Prezident farmoni bilan, Korrupsiya… 16.01.2026 306 Ko'rishlar :
Kitob oʻqigan ayrim mahkumlarning jazo muddati qisqartirilishi mumkin Qonun (OʻRQ–1114-son, 15.01.2026-y.) bilan … 16.01.2026 297 Ko'rishlar :

ТАШКЕНТ, 10 дек — Sputnik. В Узбекистане наградили профессора права Национального исследовательского университета "Высшая школа экономики" Михаила Федотова.
Ему вручили нагрудный знак "За защиту прав человека".
Таким образом узбекская сторона отметила заслуги Федотова в сфере образования и исследований прав человека
Награду получили в том числе узбекские деятели, отечественные организации, а также представители международных объединений.
Знак учрежден президентом Узбекистана и вручается ежегодно директором Национального центра по правам человека 10 декабря — в Международный день прав человека.