Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 23.03.2020 йилдаги “Коронавирус инфекцияси тарқалишига қарши қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 176-сонли Қарорини ижросини таъминлаш мақсадида коронавирус инфекциясининг тарқалиш хавфи давом этаётганлиги сабабли Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий марказди жисмоний шахсларни ва юридик шахсларнинг вакилларни қабул қилишни вақтинча тўхтатилади.
Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари INFO@NHRC.UZ электрон почта орқали қабул қилинади.
Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари куйидаги манзилга почта орқали ҳам жўнатилиши мумкин (Ўзбекистон Республикаси, 100029, Тошкент ш., Ислом Каримов кўчаси, 15).

В целях обеспечения соблюдения положений Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23.03.2020г. №176 «О дополнительных мерах против распространения коронавирусной инфекции» в связи с продолжающейся угрозой распространения коронавирусной инфекции, Национальный центр по правам человека временно приостанавливает прием физических и представителей юридических лиц.
Прием обращений физических лиц и юридических лиц будет осуществляться в онлайн режиме по электронной почте INFO@NHRC.UZ
Обращения физических и юридических лиц могут быть также направлены по почте (Республика Узбекистан, 100029, г. Ташкент, ул. Ислама Каримова,15).