Ўзбекистон Республикаси Президентининг Тожикистон Республикасига амалий ташрифи якунланди.
Олий даражадаги тадбирларга бой дастур доирасида Хўжанд шаҳрида Президент Шавкат Мирзиёев Президент Эмомали Раҳмон билан музокара ўтказди, Ўзбекистон, Тожикистон ва Қирғизистон раҳбарларининг қўшма учрашувида иштирок этди.
Дўстлик стеласининг очилиш маросими ва уч мамлакат давлат чегараларининг туташ нуқтаси тўғрисидаги тарихий шартноманинг имзоланиши бўлиб ўтди.
Етакчилар тарихий-маданий мажмуа - Хўжанд қалъасига ташриф буюриб, санъат усталарининг қўшма концерт дастурини томоша қилдилар.
Аэропортда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон кузатиб қўйди.

Рабочий визит Президента Республики Узбекистан в Республику Таджикистан завершился.
В рамках насыщенной программы мероприятий на высшем уровне в городе Худжанде Президент Шавкат Мирзиёев провел переговоры с Президентом Эмомали Рахмоном, принял участие в совместной встрече глав Узбекистана, Таджикистана и Кыргызстана.
Состоялась церемония открытия символической стелы Дружбы, а также подписание исторического Договора о точке стыка государственных границ трех стран.
Лидеры посетили историко-культурный комплекс – Худжандскую крепость, а также совместный концерт мастеров искусств.
В аэропорту Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева проводил Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон.