14 январь куни Ўзбекистонда Ватан ҳимоячилари куни нишонланади
Ушбу кунда одатда эркаклар табрикланади, бироқ аёлларнинг ҳам жамиятни ҳимоя қилиш ва хавфсизликни таъминлашга қўшаётган муҳим ҳиссасини унутмаслик лозим.
Ҳарбий ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида фаолият юритаётган аёллар ҳар куни Ватанга, қонун устуворлигига, адолат ва халқ манфаатларига сидқидилдан хизмат қилмоқдалар. Уларнинг профессионаллиги ва фидойилиги ЙХҲТ Инсонийлик мезонининг асосий қадриятлари – қонун устуворлиги ва инсон ҳуқуқларига ҳурматни яққол акс эттиради.
Миллий ҳамкорлар билан биргаликда ЙХҲТнинг Ўзбекистондаги лойиҳалар координатори форма кийган аёллар – кучли, малакали ва ўз касбига содиқ инсонлар ҳақида видеоролик тайёрлади.

В этот день принято поздравлять мужчин, но важно помнить: женщины тоже вносят значимый вклад в защиту общества и обеспечение безопасности.
Женщины, работающие в военной и правоохранительной сфере, ежедневно служат отечеству, закону, справедливости и людям. Их профессионализм и преданность делу отражают ценности Человеческого измерения ОБСЕ - уважение к верховенству закона и правам человека.
Совместно с национальными партнёрами Координатор проектов ОБСЕ в Узбекистане подготовил видеоролик о женщинах в погонах – сильных, компетентных и преданных своей профессии.